Implanty

Implant stomatologiczny to sztuczny korzeń zęba wykonany ze stopu tytanu. Umieszcza się go w kości szczęki, zastępując korzeń naturalnego zęba. Następnie na implancie zostaje zamocowany sztuczny ząb. W ten sposób implanty działają jak kotwica, utrzymując sztuczne zęby we właściwym położeniu. W przypadku utraty jednego zęba, rozwiązaniem może być pojedyncza korona. W przypadku utraty większej liczby zębów, implanty mogą również stać się zakotwiczeniem dla większej odbudowy, jak korony i  mosty lub nawet wyjmowane protezy.

section-bottom-arrow
ikona most na 5 implantach
Most na 5
implantach
ikona proteza na 2 implantach
Proteza na 2
implantach
Logotyp fotel

Twój komfort życia

Logotyp lista dentysta

Myjesz jak naturalne zęby

Logotyp lista zab

Brak ingerencji w naturalne zęby

Wartości usługi

Naturalność

Atrakcyjny wygląd

Logotyp dentysta stomatolog

Łatwa higiena

Logotyp fotel

Twój komfort życia

Logotyp lista dentysta

Myjesz jak naturalne zęby

Logotyp lista zab

Brak ingerencji w naturalne zęby

Logotyp dentysta stomatolog

Łatwa higiena

Naturalność

Atrakcyjny wygląd

Opinie

Projektowanie uśmiechu

Możemy zaprojektować Twój uśmiech w uzgodnienie z Tobą który będziesz mógł przymierzyć i zdecydować, czy na pewno Ci pasuje. 

Będziesz wyglądał atrakcyjnie i miał komfort życia na co dzień jak z naturalnymi zębami.

Dysponujemy najnowocześniejszym sprzętem, mamy długoletnie doświadczenie w projektowaniu uśmiechu.

Odtwórz wideo

Najnowocześniejsze
rozwiązania

Tomografia sirona

Jesteśmy w posiadaniu najnowocześniejszego tomografu firmy Sirona SL. Jest on niezbędny w implantologii, endodoncji jak również w ortodoncji. Bardzo wysoka rozdzielczość urządzenia umożliwia lekarzowi bardzo precyzyjne zaplanowanie i wykonanie zabiegu.
Tomografia sirona ALL DENT
Oprogramowanie GALAXIS All DENT

Program do projektowania
pozycji implantu galaxis

Oprogramowanie GALAXIS wykorzystuje nawigację w skanowanej objętości na planie zdjęcia pantomograficznego. Dzięki temu w łatwy sposób można uzyskiwać przekroje szczęki i żuchwy lub oznaczyć przebieg kanału żuchwy.

Implanty Ankylos CX

System implantów stomatologicznych Ankylos obejmuje rozwiązania, które pozwalają uzyskać długoczasową stabilizację tkanek twardych i miękkich oraz trwały efekt estetyczny najwyższej jakości. Badania wskazują na wyjątkowe rezultaty w zakresie zachowania tkanek i długoczasowych wyników klinicznych. Pewny, sprawdzony niemiecki system od ponad 30 lat na rynku, z nim będziesz bezpieczny.
System implantów stomatologicznych Ankylos
SKANER CONECT

Skaner conect sirona

Najnowocześniejsza i unikalna technologia stosowana jedynie w nielicznych placówkach stomatologicznych w Polsce. Komfort, precyzja oraz szybkość to połączenie idealne w naszej pracy. To urządzenie pozwala na uzyskanie doskonałej jakości skanu wewnątrzustnie bez pobierania tradycyjnego wycisku. Komfort i wygoda naszych pacjentów są dla nas najważniejsze, dlatego też oferujemy im ten komfortowy i szybki cykl wykonywania uzupełnienia protetycznego, który umożliwia nam tworzenie najładniejszych uśmiechów.
gabinet-ALL-DENT

Gwarantujemy
bezpieczeństwo na lata!

Wieloletnie doświadczenie

Opieka pozabiegowa przez kolejne lata

Zawsze służymy Ci pomocą

Metamorfozy

Pacjent zgłosił się z powodu dużego starcia zębów oraz braku widoczności zębów w uśmiechu. Nie odpowiadała pacjentowi również estetyka uśmiechu. Zęby zostały wyleczone zachowawczo, wykonano korony pełnoceramiczne wydłużające zęby tak by stały się widoczne w uśmiechu. Kolor uzupełnień protetycznych został uzgodniony z pacjentem, w dalszej kolejności zaplanowano wykonanie podobnych uzupełnień na dole.

dr Renata Skrabska

ALL-DENT to przede
wszystkim profesionalizm!

1. mamy dużą wiedzę którą ciągle poszerzamy o najnowsze rozwiązania

2. mamy umiejętności które stale doskonalimy

3. mamy zawsze najnowocześniejszy sprzęt 

4. mamy indywidualne podejście do każdego pacjenta

Nowoczesny
sprzęt

wykorzystujemy najnowocześniejsze urządzenia do leczenia i diagnostyki by zapewnić Ci wymarzony uśmiech

dentyści wykonują zabieg

Przyjazna
atmosfera

zapewniamy przyjazną atmosferę – rozumiemy, jak stresująca może być wizyta u stomatologa. U nas nie musisz się martwić.

serce ułożone przez pacjenta i dentystę

Wykfalifikowana
kadra

łączymy doświadczenie z innowacjami w stomatologii – by leczyć Twoje zęby kompleksowo i efektywnie

kobieta unosząca kciuk w górę

Profesjonalizm
i doświadczenie

działamy od 1998 roku – stale się rozwijając i oferując naszym pacjentom najwyższy standard opieki medycznej.

ząb unoszący się nad ręką

Indywidualne
podejście

do pacjenta zapewnia precyzyjną diagnostykę i dobranie najlepszego planu leczenia, bo każdy pacjent jest dla nas wyjątkowy.

uśmiechnięta pacjentka

Dążymy do tego, abyś wciąż się uśmiechał

Logo-ALL-DENT

Najczęściej zadawane pytania

Wprzypadku gdy brakuje nam zęba lub zębów- obniża nam się komfort życia : cierpi i estetyka, samopoczucie, ale i efektywność żucia, oraz zdrowie.Dawno już udowodniono, że ludzie , którzy mają braki zębowe najczęściej mają problemy z żołądkiem i całym układem pokarmowym – ponieważ nie mają możliwości dobrze pogryźć pokarmu, połykają duże , nierozdrobnione kęsy i w krótkim czasie zaczynają mieć problemy z przewodem pokarmowym. Od wieków ludzkość poszukiwała rozwiązań tego problemu. W dzisiejszych czasach na podobieństwo naturalnych zębów powstała koncepcja wszczepów śródkostnych- czyli implantów. Implant działa jak substytut korzenia- stanowi najdoskonalszy sposób odbudowy braków zębowych.

Każdy Pacjent jest inny, stąd indywidualne podejście i stosowane rozwiązania. W dobrych warunkach kostnych można na jednej wizycie usunąć ząb nie nadający się do leczenia , i wprowadzić implant i czasem od razu założyć koronę.Rozwiązanie to ma charakter dośc radykalny dlatego deecyzję o jego wdrożeniu może podjąć doświadczony implantolog. Dotychczasowe doświadczenia i sukcesy na tym polu w ALL-DENT pozwalają na polecenie tej metody. Czasami jednak proces rekonstrukcji zębów na implantach trwa nawet 9 miesięcy. Jednak najczęściej możemy już przejść do części protetycznej po 2 miesiącach od wszczepienia implantu.Warto uzbroić się w cierpliwość – odsetek powodzeń wynosi około 98%., a osiągnięty komfort i estetykę nie można porównać do żadnego innego rozwiązania ,które niweluje braki zębowe.

O tym decyduje lekarz implantolog. Każdy zainteresowany Pacjent jest poddawany nieszkodliwym badaniom, na podstawie , których lekarz ocenia i wybiera rodzaj leczenia.Pacjent ma robioną tomografię komputerową- by określić czy jest wystarczająca ilość kości . Badanie tomograficzne wykonujemy na miejscu w All-Dent – bo dysponujemy najnowocześniejszym sprzętem CBCT. W niektórych stanach chorobowych takich jak : cukrzyca , choroby układu krążenia czy stawów, należy podjąć dodatkowe kroki, ale nie wykluczają one implantów.Szczególnie do zabiegów powinni się przygotować palacze – rozstać się z nałogiem i dopiero po paru miesiącach podejść do zabiegu ,lub ograniczyć palenie do 2-3 dziennie. W przypadku palących wyroby tytoniowe , gojenie implantów przebiega gorzej i dłużej i jest zwiększone ryzyko ich odrzucenia. Dość często stwierdza się badaniem CBCT – niedostateczną ilość kości, ale dzisiaj mamy rozwiązanie – Sterowaną Regenerację Kości .Polega ona na uzupełnieniu brakującej kości biomateriałem kostnym.Założenie implantów możliwe jest w trakcie lub po regeneracji, zależy to od przypadku i przebiegu gojenia.

Na świecie pierwsze implanty wszczepił Branemark w 1965r- i założone przez niego implanty nadal się trzymają.Można zatem stwierdzić , że przy prawidłowym zaplanowaniu i przeprowadzeniu leczenia – implanty mogą służyć dożywotnio. Nieoceniona jest współpraca Pacjenta tj. staranna higiena jamy ustnej, systematyczne kontrole okresowe, i stosowanie się do zaleceń lekarza.W All-dent wykorzystujemy najczęściej implanty niemieckiej firmy Friadent – Ankylos C/X , oraz MIS , posiadające wszystkie możliwe certyfikaty międzynarodowe i krajowe.Nawet gdyby się zdarzyło , że implant wypadnie po wygojeniu- to założymy ponownie nowy. Takie sytuację zdarzają się niezmiernie rzadko. All-dent w 98% przypadków kończy leczenie z sukcesem.Jest to możliwe dzięki doświadczeniu i specjalizacji naszych lekarzy, latom praktyki w implantologii, zastosowaniu najnowocześniejszych materiałów i sprzętu , oraz nieustannym pogłębianiu wiedzy przez naszych lekarzy o najnowsze osiągnięcia.

Pacjent z brakiem , lub z brakami zębów jest informowany przez nas o różnych sposobach rozwiązania tego problemu.W ALL-DENT Pacjent ma zawsze przed podjęciem leczenia możliwość uzyskania wiedzy dotyczącej tego procesu i informacji o ryzyku, mówimy o niekorzystnych skutkach i powikłaniach, ponadto lekarz prowadzący zawsze wyjaśnia wszelkie wątpliwości Pacjenta i odpowie na dodatkowe pytania.Stąd rozmowa o implantach nawet z tymi z z Państwa co początkowo nie byli zainteresowani tym sposobem leczenia. Ponadto uważamy , że nie ma lepszego rozwiązania przywracającego piękny uśmiech i podnoszącego komfort i jakość użytkowania nowych zębów, a przede wszystkim nie ma innego tak trwałego sposobu uzupełnienia brakujących zębów.

Udzielamy 5 letniej gwarancji na wszczepiony implant , 10 lat gwarancji na łącznik Atlantis i 2-letniej gwarancji na porcelanę. Implant podobnie jak ząb jest otoczony dziąsłem, które chroni go przed infekcjami.Jeżeli implant jest narażony na działanie bakterii znajdujących się w osadach i płytce nazębnej, w otaczającym implant dziąśle powstaje stan zapalny. Ciągły stan zapalny powoduje zanik kostny i utratę kości wokół implantu i w rezultacie – utratę również implantu.Dlatego warunkiem gwarancji jest utrzymywanie przez pacjenta idealnej higieny.

 

Warunki gwarancji :

 • utrzymywanie idealnej higieny,
 • wizyty kontrolne połączone z wizytą higienizacji – co 6 miesięcy – o ile lekarz nie zadecyduje , że częściej,
 • uzupełnienie wszystkich pozostałych braków zębowych,
 • kontrolne rtg – raz do roku,

 

Gwarancji nie udzielamy:

 • nałogowym palaczom,
 • osobą z nieleczonym bruksizmem,
 • na uzupełnienia tymczasowe,
 • na uszkodzenia powstałe na skutek urazu, lub innego schorzenia mającego niekorzystny wpływ na kości i uzębienie ( chemioterapia, osteoporoza, nieustabilizowana cukrzyca)
 • osobom, które nie uzupełniły wszystkich braków zębowych
 • część chirurgiczna – wprowadzenie Implantu. Zabieg wykonujemy w znieczuleniu miejscowym, więc jest całkowicie bezbolesny, porównywany do ekstrakcji zęba. Zaczyna się od nacięcia dziąsła w celu odsłonięcia kości, w której nawiercany jest niewielki otwór w zaplanowanym miejscu służący do osadzenia tytanowego Implantu. W kolejnym etapie wszczepiony Implant zakrywa się odpreparowanym fragmentem dziąsła i zakłada szwy, które są zdejmowane po ok. 10 dniach. Następnie przez okres od 2 do 3 miesięcy czekamy na osteointegracja czyli – zrastanie się implantu z kością.
 • kształtowanie dziąsła – to kolejny etap, na którym lekarz mocuje do Implantów, po niewielkim nacięciu dziąsła, śrubę gojącą, by wyprofilować brzeg dziąsła – po trzech tygodniach można już zeskanować pacjenta- by wykonać pracę protetyczną. W ALL-DENT- na ogół już nie wykonujemy wycisków – lecz prace na podstawie skanów – w technologii CAD-CAM- znacznie dokładniejsze, wysoce estetyczne i w rezultacie zdecydowanie bardziej komfortowe dla Pacjenta, Scan jest wysyłany mailowo do pracowni protetycznej- najczęściej do Szwecji- gdzie projektowane i wycinane są do implantów indywidualne łączniki protetyczne – ATLANTIS. Na tych łącznikach następnie jest projektowana na ekranie komputera : korona czy most- zależy od potrzeb i wycinana potrzebna praca .Prace w tej technologii są bardzo dokładne – technik projektuje pracę i dość często projekt przesyła lekarzowi do zatwierdzenia, lub uzgadnia z nim szczegóły nim wydrukuje pracę.
 • wyciski – w ALL-DENT jest zastąpiony scanem- od skanu czekamy na gotową pracę około 10 dni.
 • oddanie gotowej pracy – prace na Implantach to najczęściej:
  • Korony – odtworzenie pojedynczego zęba
  • Mosty – uzupełnienie kilku brakujących zębów lub odtworzenie całości uzębienia
  • Protezy całkowite typu „overdenture” – umieszczenie zamków na wprowadzonych Implantach zapewniają bardzo mocne trzymanie się protezy tego typu
  • dodatkowe zabiegi przed implantacją lub w trakcie  Czasami gdy lekarz po wykonaniu CBCT stwierdza niewystarczającą ilość kości konieczne jest przeprowadzenie – Sterowanej Regeneracji Kostnej.. Dość często wystarcza wprowadzenie biomateriału – materiału kościozastępczego (Bio-oss, Bio-guide ) i można jednocześnie wprowadzić implant. Czasami gdy brakuje więcej kości taki zabieg należy przeprowadzić przed implantacją , lub wykonać przeszczep kości. Przeszczep kości – wykonuje się zwykle przed implantacją, pobiera się kość z trójkąta zatrzonowcowego lub z bródki i umieszcza w żądanym miejscu. Sinus Lift – czyli podniesienie zatoki szczękowej – jest bardzo częstym zabiegiem – polega na podnoszeniu zatoki szczękowej, gdy brakuje kości w szczęce.Wykonuje się go metodą otwartą i zamkniętą. Metoda otwarta – polega na zrobieniu kostnego okienka do zatoki i odwarstwienia wyścielającej zatokę błonę Schneidera i w miejscu powstałej przestrzeni wprowadza się biomateriał i dość często PRF. Metoda zamknięta – polega na delikatnym na ogół podbiciu dna zatoki poprzez nawiercony wcześniej otwór w którym na tej samej wizycie jest wszczepiony implant. Wybór metody zależy od warunków kostnych i implantolog po wykonaniu potrzebnych badań decyduje o sposobie przeprowadzenia zabiegu. PRF- w ALL-DENT często wykorzystujemy czynniki wzrostu otrzymane z osocza ,po odwirowaniu pobranej krwi pacjenta.Przyspieszają gojenie i regenerację.
  • sterowana regeneracja kości – zwykle wykonywana w trakcie Implantacji, a czasami (gdy podłoże kostne nie jest wystarczające do wprowadzenia Implantu) przed Implantacją. Stosujemy najczęściej biomateriały – materiały kościozastępcze.
  • podniesienie dna zatoki szczękowej (sinus lift) – zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, w odcinkach bocznych szczęki, gdzie na ogół dawno pacjent stracił zęby – najczęściej w trakcie jednoczesnej Implantacji. Zabieg polega na odsunięciu do góry błony śluzowej i podłożeniu materiału kościozastępczego (najczęściej stosujemy szwajcarskie materiały Bio-guide i Bio-oss)