Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/stronainternetow/domains/all-dent.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2722 Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/stronainternetow/domains/all-dent.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2726 Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/stronainternetow/domains/all-dent.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3624 Implanty Piaseczno DENTSPLY Friadent | Implantologia Piaseczno


Implanty


Udzielamy gwarancji! Informacje poniżej

Implantyzostały po raz pierwszy wszczepione w 1965r. przez szwedzkiego profesora Branemarka i od tego czasu ta najmłodsza dziedzina stomatologii zaczęła się bardzo intensywnie rozwijać. Wykorzystuje ona zjawisko osteointegracji – czyli zrastania się tytanowego Implantu z kością. Implanty są rozwiązaniem dość kosztownym, ale stanowią idealne rozwiązanie przy brakach zębowych. Możemy uzupełniać braki pojedynczych zębów, jak również wykorzystać Implanty do osadzenia mostów. Niekiedy Implanty stanowią podparcie dla protezy, która bez nich nie trzymała się w sposób zadowalający. Implanty - są objęte 5-letnią gwarancja, a ich przyjmowalność sięga 98%. W razie odrzucenia Implantu (decyduje pierwsze kilka do kilkunastu tygodni) kolejny zabieg wykonujemy dla Państwa bezpłatnie.

Implanty lidera na rynku DENTSPLY Friadent.

Cały proces wprowadzania implantu można podzielić na etapy:

 • część chirurgiczna – wprowadzenie Implantu. Zabieg wykonujemy w znieczuleniu miejscowym, więc jest całkowicie bezbolesny, porównywany do ekstrakcji zęba. Zaczyna się od nacięcia dziąsła w celu odsłonięcia kości, w której nawiercany jest niewielki otwór w zaplanowanym miejscu służący do osadzenia tytanowego Implantu. W kolejnym etapie wszczepiony Implant zakrywa się odpreparowanym fragmentem dziąsła i zakłada szwy, które są zdejmowane po ok. 10 dniach. Następnie przez okres od 2 do 3 miesięcy czekamy na osteointegracja czyli - zrastanie się implantu z kością.
 • kształtowanie dziąsła – to kolejny etap, na którym lekarz mocuje do Implantów, po niewielkim nacięciu dziąsła, śrubę gojącą, by wyprofilować brzeg dziąsła – po trzech tygodniach można już zeskanować pacjenta- by wykonać pracę protetyczną. W ALL-DENT- na ogół już nie wykonujemy wycisków - lecz prace na podstawie skanów - w technologii CAD-CAM- znacznie dokładniejsze, wysoce estetyczne i w rezultacie zdecydowanie bardziej komfortowe dla Pacjenta, Scan jest wysyłany emailowo do pracowni protetycznej- najczęściej do Szwecji- gdzie projektowane i wycinane są do implantów indywidualne łączniki protetyczne - ATLANTIS. Na tych łącznikach następnie jest projektowana na ekranie komputera : korona czy most- zależy od potrzeb i wycinana potrzebna praca .Prace w tej technologii są bardzo dokładne - technik projektuje pracę i dość często projekt przesyła lekarzowi do zatwierdzenia, lub uzgadnia z nim szczegóły nim wydrukuje pracę.
 • wyciski – w ALL-DENT jest zastąpiony scanem- od scanu czekamy na gotową pracę około 10 dni.
 • oddanie gotowej pracy – prace na Implantach to najczęściej:
  • Korony – odtworzenie pojedynczego zęba
  • Mosty – uzupełnienie kilku brakujących zębów lub odtworzenie całości uzębienia
  • Protezy całkowite typu „overdenture – umieszczenie zamków na wprowadzonych Implantach zapewniają bardzo mocne trzymanie się protezy tego typu
  • dodatkowe zabiegi przed implantacją lub w trakcie  Czasami gdy lekarz po wykonaniu CBCT stwierdza niewystarczającą ilość kości konieczne jest przeprowadzenie - Sterowanej Regeneracji Kostnej.. Dość często wystarcza wprowadzenie biomateriału - materiału kościozastępczego (Bio-oss, Bio-guide ) i można jednocześnie wprowadzić implant. Czasami gdy brakuje więcej kości taki zabieg należy przeprowadzić przed implantacją , lub wykonać przeszczep kości. Przeszczep kości - wykonuje się zwykle przed implantacją, pobiera się kość z trójkąta zatrzonowcowego lub z bródki i umieszcza w żądanym miejscu. Sinus Lift - czyli podniesienie zatoki szczękowej - jest bardzo częstym zabiegiem - polega na podnoszeniu zatoki szczękowej, gdy brakuje kości w szczęce.Wykonuje się go metodą otwartą i zamkniętą. Metoda otwarta - polega na zrobieniu kostnego okienka do zatoki i odwarstwienia wyścielającej zatokę błonę Schneidera i w miejscu powstałej przestrzeni wprowadza się biomateriał i dość często PRF. Metoda zamknięta - polega na delikatnym na ogół podbiciu dna zatoki poprzez nawiercony wcześniej otwór w którym na tej samej wizycie jest wszczepiony implant. Wybór metody zależy od warunków kostnych i implantolog po wykonaniu potrzebnych badań decyduje o sposobie przeprowadzenia zabiegu. PRF- w ALL-DENT często wykorzystujemy czynniki wzrostu otrzymane z osocza ,po odwirowaniu pobranej krwi pacjenta.Przyspieszają gojenie i regenerację.
  • sterowana regeneracja kości – zwykle wykonywana w trakcie Implantacji, a czasami (gdy podłoże kostne nie jest wystarczające do wprowadzenia Implantu) przed Implantacją. Stosujemy najczęściej biomateriały – materiały kościozastępcze.
  • podniesienie dna zatoki szczękowej (sinus lift) – zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, w odcinkach bocznych szczęki, gdzie na ogół dawno pacjent stracił zęby – najczęściej w trakcie jednoczesnej Implantacji. Zabieg polega na odsunięciu do góry błony śluzowej i podłożeniu materiału kościozastępczego (najczęściej stosujemy szwajcarskie materiały Bio-guide i Bio-oss)

Gwarancja

Udzielamy 10 letniej gwarancji na wszczepiony implant , 10 lat gwarancji na łącznik Atlantis i 2-letniej gwarancji na porcelanę. Implant podobnie jak ząb jest otoczony dziąsłem, które chroni go przed infekcjaami.Jeżeli implant jest narażony na działanie bakterii znajdujących się w osadach i płytce nazębnej, w otaczającym implant dziąśle powstaje stan zapalny. Ciągły stan zapalny powoduje zanik kostny i utratę kości wokół implantu i w rezultacie - utratę również implantu.Dlatego warunkiem gwarancji jest utrzymywanie przez pacjenta idealnej higieny.

Warunki gwarancji :

 • utrzymywanie idealnej higieny,
 • wizyty kontrolne połączone z wizytą higienizacji - co 6 miesięcy - o ile lekarz nie zadecyduje , że częściej,
 • uzupełnienie wszystkich pozostałych braków zębowych,
 • kontrolne rtg - raz do roku,

Gwarancji nie udzielamy:

 • nałogowym palaczom,
 • osobą z nieleczonym bruksizmem,
 • na uzupełnienia tymczasowe,
 • na uszkodzenia powstałe na skutek urazu, lub innego schorzenia mającego niekorzystny wpływ na kości i uzębienie ( chemioterapia, osteoporoza, nieustabilizowana cukrzyca)

Przypadek I


 

Przypadek II


 

Przypadek III


 

Przypadek IV

 

Najczęściej zadawane pytania

1Co to jest implant ? i czy warto to robić ?
Wprzypadku gdy brakuje nam zęba lub zębów- obniża nam się komfort życia : cierpi i estetyka, samopoczucie, ale i efektywność żucia, oraz zdrowie.Dawno już udowodniono, że ludzie , którzy mają braki zębowe najczęściej mają problemy z żołądkiem i całym układem pokarmowym - ponieważ nie mają możliwości dobrze pogryźć pokarmu, połykają duże , nierozdrobnione kęsy i w krótkim czasie zaczynają mieć problemy z przewodem pokarmowym. Od wieków ludzkość poszukiwała rozwiązań tego problemu. W dzisiejszych czasach na podobieństwo naturalnych zębów powstała koncepcja wszczepów śródkostnych- czyli implantów. Implant działa jak substytut korzenia- stanowi najdoskonalszy sposób odbudowy braków zębowych.
2Jak długo trwa leczenie implantologiczne ?
Każdy Pacjent jest inny, stąd indywidualne podejście i stosowane rozwiązania. W dobrych warunkach kostnych można na jednej wizycie usunąć ząb nie nadający się do leczenia , i wprowadzić implant i czasem od razu założyć koronę.Rozwiązanie to ma charakter dośc radykalny dlatego deecyzję o jego wdrożeniu może podjąć doświadczony implantolog. Dotychczasowe doświadczenia i sukcesy na tym polu w ALL-DENT pozwalają na polecenie tej metody. Czasami jednak proces rekonstrukcji zębów na implantach trwa nawet 9 miesięcy. Jednak najczęściej możemy już przejść do części protetycznej po 2 miesiącach od wszczepienia implantu.Warto uzbroić się w cierpliwość - odsetek powodzeń wynosi około 98%., a osiągnięty komfort i estetykę nie można porównać do żadnego innego rozwiązania ,które niweluje braki zębowe.
3 Czy każdy może mieć implant ?
O tym decyduje lekarz implantolog. Każdy zainteresowany Pacjent jest poddawany nieszkodliwym badaniom, na podstawie , których lekarz ocenia i wybiera rodzaj leczenia.Pacjent ma robioną tomografię komputerową- by określić czy jest wystarczająca ilość kości . Badanie tomograficzne wykonujemy na miejscu w All-Dent - bo dysponujemy najnowocześniejszym sprzętem CBCT. W niektórych stanach chorobowych takich jak : cukrzyca , choroby układu krążenia czy stawów, należy podjąć dodatkowe kroki, ale nie wykluczają one implantów.Szczególnie do zabiegów powinni się przygotować palacze - rozstać się z nałogiem i dopiero po paru miesiącach podejść do zabiegu ,lub ograniczyć palenie do 2-3 dziennie. W przypadku palących wyroby tytoniowe , gojenie implantów przebiega gorzej i dłużej i jest zwiększone ryzyko ich odrzucenia. Dość często stwierdza się badaniem CBCT - niedostateczną ilość kości, ale dzisiaj mamy rozwiązanie - Sterowaną Regenerację Kości .Polega ona na uzupełnieniu brakującej kości biomateriałem kostnym.Założenie implantów możliwe jest w trakcie lub po regeneracji, zależy to od przypadku i przebiegu gojenia.
4Czy implanty wystarczają na całe życie?
Na świecie pierwsze implanty wszczepił Branemark w 1965r- i założone przez niego implanty nadal się trzymają.Można zatem stwierdzić , że przy prawidłowym zaplanowaniu i przeprowadzeniu leczenia - implanty mogą służyć dożywotnio. Nieoceniona jest współpraca Pacjenta tj. staranna higiena jamy ustnej, systematyczne kontrole okresowe, i stosowanie się do zaleceń lekarza.W All-dent wykorzystujemy najczęściej implanty niemieckiej firmy Friadent - Ankylos C/X , oraz MIS , posiadające wszystkie możliwe certyfikaty międzynarodowe i krajowe.Nawet gdyby się zdarzyło , że implant wypadnie po wygojeniu- to założymy ponownie nowy. Takie sytuację zdarzają się niezmiernie rzadko. All-dent w 98% przypadków kończy leczenie z sukcesem.Jest to możliwe dzięki doświadczeniu i specjalizacji naszych lekarzy, latom praktyki w implantologii, zastosowaniu najnowocześniejszych materiałów i sprzętu , oraz nieustannym pogłębianiu wiedzy przez naszych lekarzy o najnowsze osiągnięcia
5Dlaczego sugerujemy Pacjentom implanty?
Pacjent z brakiem , lub z brakami zębów jest informowany przez nas o różnych sposobach rozwiązania tego problemu.W ALL-DENT Pacjent ma zawsze przed podjęciem leczenia możliwość uzyskania wiedzy dotyczącej tego procesu i informacji o ryzyku, mówimy o niekorzystnych skutkach i powikłaniach, ponadto lekarz prowadzący zawsze wyjaśnia wszelkie wątpliwości Pacjenta i odpowie na dodatkowe pytania.Stąd rozmowa o implantach nawet z tymi z z Państwa co początkowo nie byli zainteresowani tym sposobem leczenia. Ponadto uważamy , że nie ma lepszego rozwiązania przywracającego piękny uśmiech i podnoszącego komfort i jakość użytkowania nowych zębów, a przede wszystkim nie ma innego tak trwałego sposobu uzupełnienia brakujących zębów.