Nasz sprzęt

tomograf-sirona-ortophos-sl-3d-medicomax-ALL-DENT
Jesteśmy w posiadaniu najnowocześniejszego tomografu firmy Sirona SL. Jest on niezbędny w implantologii, endodoncji jak również w ortodoncji. Bardzo wysoka rozdzielczość urządzenia umożliwia lekarzowi bardzo precyzyjne zaplanowanie i wykonanie zabiegu.

Tomograf Sirona
ORTHOPHOS SL 3D

Najnowocześniejsza i unikalna technologia stosowana jedynie w nielicznych placówkach stomatologicznych w Polsce. Komfort, precyzja oraz szybkość to połączenie idealne w naszej pracy. To urządzenie pozwala na uzyskanie doskonałej jakości skanu wewnątrzustnie bez pobierania tradycyjnego wycisku.

SKANER WEWNĄRZUSTNY
DENTSPLAY SIRONA

Surgic Pro to uznany na całym świecie kompaktowy, lekki i wydajny system mikrosilnika chirurgicznego. Jest to urządzenie spełniające wszystkie wymogi obowiązujące w salach operacyjnych i służące głównie w implantologii i chirurgii.

FIZJODYSPENSER
SURGIC PRO2

Pewne zabiegi są możliwe do wykonania jedynie przy pomocy mikroskopu - szczególnie z zakresu endodoncji-leczenie kanałowe np. usunięcie złamanego narzędzia. Perfekcyjne wykonane leczenie kanałowe jest możliwe przy użyciu mikroskopu - gdyż lekarz dentysta może opracować kanały pod kontrolą wzroku w bardzo dużym powiększeniu.

MIKROSKOP
KAPS

Niezbędny do oceny struktur zębowych przed zabiegiem, w jego trakcie oraz do końcowej oceny wykonanej pracy.

APARAT RTG
SATELEC X-MIND

Nowoczesne urządzenie służące do ultradźwiękowego mycia narzędzi przed sterylizacją.

MYJKA
ULTRADŹWIĘKOWA

Urządzenie niezbędne w protetyce, a szczególnie w protetyce na implantach. Służy do uzyskania wysokiej jakości masy wyciskowej służącej do wykonania bardzo dokładnego wycisku, a co się z tym wiąże – pracy protetycznej.

WYCISKACZ DO MAS
PENTAMIX 3M ESPE

Najnowsza metoda przyspieszonego leczenia ortodontycznego uzyskanego dzięki wykonaniu niewielkich nacięć kości przy pomocy specjalnego urządzenia ultradźwiękowego. Nacięcia wykonuje się wzdłuż korzeni zębów - ułatwiają one przesuwanie zębów, przez co skraca się znacznie czas leczenia.

PIEZOCISION
PIEZOTOME

To nowoczesny mikrosilnik endodontyczny z wbudowanym endometrem. Bardzo prosty w obsłudze mikrosilnik endodontyczny, umożliwia bezpieczne opracowanie kanału korzeniowego w wielu środowiskach (podchloryn ≤ 2,5%, sól fizjologiczna, woda, ślina, krew...).

MIKROSILNIK
RECIPROC GOLD

Najwyższej klasy autoklaw klasy B, komputerowo kontroluje proces sterylizacji i w trakcie tego procesu podaje na ekranie jego parametry. Dla bezpieczeństwa naszych pacjentów proces sterylizacji jest kontrolowany przez wskaźniki fizyczne (testy paskowe), oraz testy biologiczne.

AUTOKLAW
VACUCLAV 30B+

Superendo ALL-DENT
Bezprzewodowe innowacyjne urządzenie do wypełniania kanału termoplastyczną płynną gutaperką. Taka metoda kondensacji termoplastycznej gutaperki zapewnia łatwe i szybkie wypełnienie systemu kanałowego. Urządzenie łączy w sobie najnowocześniejsze osiągnięcia elektroniki w połączeniu ze szczególną dbałością o szczegóły.

Bezprzewodowe
SuperEndo

SLEEPERONE-DENTAL-HI-TEC-ALL-DENT
Najnowocześniejszy komputerowy system znieczulający, gdzie środek znieczulający jest podawany bezboleśnie. Dzięki temu sam proces jest krótki i bezstresowy. Płyn jest aplikowany z prędkością fizjologiczną, dlatego nie ma przykrego odczucia rozpierania w dziąśle. Polecany szczególnie do wykonywania znieczuleń u dzieci i osób wrażliwych na ból, oraz odczuwających lęk przed strzykawką.

System znieczulający
SleeperOne

Używana w celu uzyskania skondensowanych czynników osocza, czyli fibryny bogatopłytkowej - PRF.Czynniki te użyte w trakcie zabiegu chirurgicznego zdecydowanie przyspieszają gojenie i regenerację tkanek, zmniejszają ryzyko powikłań. Metoda ta jest naturalną, szybką i bardzo bezpieczną procedurą.

Wirówka

 

Oprogramowanie GALAXIS wykorzystuje nawigację w skanowanej objętości na planie zdjęcia pantomograficznego. Dzięki temu w łatwy sposób można uzyskiwać przekroje szczęki i żuchwy lub oznaczyć przebieg kanału żuchwy.

Program
Galaxis