Zadbaj o swój uśmiech!
"Uśmiech to klucz,
który otwiera
wiele drzwi."
uśmiech kobiecy
uśmiech kobiecy

Tworzymy
najpiękniejszy
uśmiech

uśmiech kobiecy

Tworzymy
najpiękniejszy
uśmiech

Projektowanie uśmiechu w 5 krokach

1
ząb po zmianach
Analiza

Projekt uśmiechu zaczyna się na wizycie konsultacyjnej

2
ząb na tle monitora
Planowanie

Opracowanie projektu uśmiechu i przedstawienie planu leczenia

3
szczęka
Mock-up

Dzięki opracowanemu projektowi technik dentystycznych wykonuje model próbny

4
Przymiarka

Ocena kształtu, ułożenia zębów i wykonania estetycznego

5
ząb po zmianach
Metamorfoza

Ostateczna osadzenie koron. Czas na konfrontację wyobrażeń o wymarzonym uśmiechu z wyglądem pracy finalnej

sentencja: Nic co nosisz nie jest ważniejsze niż twój uśmiech

Jakość uśmiechu nie może być określana tylko na podstawie piękna poszczególnych zębów i dziąseł.
Każdy pacjent jest wyjątkowy, różni się wiekiem, płcią, wyglądem, cechami osobowości oraz potrzebami i oczekiwaniami estetycznymi.

Dzięki wszechstronnemu podejściu tworzymy idealnie dopasowane uśmiechy. Marzysz o takim?

Logo-ALL-DENT

Nowoczesny
sprzęt

wykorzystujemy najnowocześniejsze urządzenia do leczenia i diagnostyki by zapewnić Ci wymarzony uśmiech

dentyści wykonują zabieg

Przyjazna
atmosfera

zapewniamy przyjazną atmosferę – rozumiemy, jak stresująca może być wizyta u stomatologa. U nas nie musisz się martwić.

serce ułożone przez pacjenta i dentystę

Wykfalifikowana
kadra

łączymy doświadczenie z innowacjami w stomatologii – by leczyć Twoje zęby kompleksowo i efektywnie

kobieta unosząca kciuk w górę

Profesjonalizm
i doświadczenie

działamy od 1998 roku – stale się rozwijając i oferując naszym pacjentom najwyższy standard opieki medycznej.

ząb unoszący się nad ręką

Indywidualne
podejście

do pacjenta zapewnia precyzyjną diagnostykę i dobranie najlepszego planu leczenia, bo każdy pacjent jest dla nas wyjątkowy.

uśmiechnięta pacjentka

Dążymy do tego, abyś wciąż się uśmiechał

Logo-ALL-DENT

Projektowanie uśmiechu

Bez słowa Twój uśmiech może przekazać pewną siebie, optymistyczną i przyjazną osobowość.

Estetyczny uśmiech to atrakcyjna cecha, która przyciąga do Ciebie ludzi, sprawiając, że reagują pozytywnie.

„Idealny” uśmiech musi uwzględniać indywidualne cechy, takie jak rysy twarzy, odcień skóry, kolor włosów oraz to, jak wielkość, kolor i stan zębów, a także tkanki dziąseł i ust pasują do ogólnego wyglądu fizycznego.
Dzięki nowoczesnej technologii możemy zapewnić Ci metamorfozę uśmiechu za pomocą minimalnie inwazyjnych procedur i technik.

Usta

Usta możemy porównać do ramy, która tworzy obraz uśmiechu, obejmując zęby i dziąsła. Rysy twarzy powinny być wyrównane z liniami zębów i warg.

Górne przednie zęby powinny wypełniać od 75 do 100 procent przestrzeni między górną i dolną wargą w pełnym uśmiechu.

Linia środkowa

Punktem wyjścia każdego projektu uśmiechu jest linia środkowa twarzy biegnąca między dwoma przednimi górnymi zębami (siekaczami centralnymi). Aby uzyskać optymalną wartość estetyczną, linia środkowa twarzy powinna znajdować się na środku twarzy. Jej określanie skupia się na dwóch punktach orientacyjnych twarzy: punkcie między brwiami i łuku Kupidyna na środku górnej wargi. Rysując linię między tymi punktami orientacyjnymi, dentyści mogą zlokalizować położenie linii środkowej twarzy, jednocześnie określając kierunek linii środkowej. Linia środkowa między górnymi przednimi zębami powinna pokrywać się z linią środkową twarzy.

Linia uśmiechu

Zęby

Atrakcyjne uśmiechy mają wiele cech wspólnych, takich jak zęby, które są; białe, nieprzebarwione, proste, równomiernie rozmieszczone, bez przerw między nimi, nie stłoczone ani nie zachodzące na siebie.

„Odsłonięcie zęba” to termin opisujący ilość struktury zęba, która pojawia się podczas różnych pozycji warg. Kiedy się uśmiechasz, górne zęby są w pełni widoczne w dobrej proporcji do dziąseł. Linia, na której stykają się dziąsła i zęby, jest gładka i równa. Linia uśmiechu górnych zębów podąża za krzywizną dolnej wargi. Linia środkowa górnych przednich zębów idealnie znajduje się na środku twarzy.

Dziąsła

Zdrowie i wygląd dziąseł są niezbędnymi elementami w projektowaniu uśmiechu. Tkanka dziąseł powinna wyglądać zdrowo i mieć koralowo-różową barwę (co oznacza, że nie powinno być zaczerwienionych, opuchniętych lub krwawiących dziąseł). Dziąsła mogą być zdrowe i zadbane, a mimo to wywoływać kompleksy, np. w przypadku tzw. gummy smile.
Idealny” uśmiech nie powinien pokazywać więcej niż trzy milimetry dziąseł między górną częścią zęba, a dolną górną wargą. Większa ekspozycja to uśmiech dziąsłowy.

Położenie krawędzi siecznej

Pozycja krawędzi siecznej wyznacza proporcje reszty uśmiechu i linii uśmiechu. Oprócz pełnienia ważnej funkcji estetycznej, pozycja brzegu siecznego jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania, oprócz mowy i wydawania dźwięków zaczynających się na przykład od liter „F” i „V”.

Korytarz policzkowy

Korytarz policzkowy to ciemna przestrzeń widoczna między kącikami ust a górnymi zębami. Badania wskazują, że w większości przypadków uważa się, że osoby ze znacznie mniejszymi korytarzami policzkowymi (szerszymi uśmiechami) mają „najbardziej atrakcyjne” uśmiechy. Ogólnie rzecz biorąc, kobiety mają znacznie szerszy uśmiech, zwiększone łuki zębów i mniejsze różnice między  zębami a wargami, niż mężczyźni.

Profil wyłaniania

Profil wyłaniania się zęba to kąt, pod jakim ząb wyłania się z dziąseł, patrząc z boku. Może to wpłynąć na pełnię uśmiechu danej osoby, a także zapewnić wsparcie ust i policzków. Większa pełnia pozwala uniknąć zapadniętego wyglądu twarzy, nadając jej młodzieńczy i atrakcyjny wygląd.