Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/stronainternetow/domains/all-dent.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2722 Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/stronainternetow/domains/all-dent.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2726 Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/stronainternetow/domains/all-dent.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3624 Chirurg Stomatolog Piaseczno ALL-DENT Chirurgia Stomatologiczna

Chirurg Stomatolog - Piaseczno


Chirurgia Stomatologiczna jest konieczna w momencie w którym stan zęba pacjenta nie pozwala na jego dłuższe zachowanie i może stanowić źródło infekcji. W takiej sytuacji odpowiedni zabieg wybiera i przeprowadza nasz Chirurg Stomatolog:

  • Ekstrakcja - Usunięcie Zęba wbrew obawom pacjenta zabieg ten nie jest na ogół trudny ani bolesny. Lekarz znieczula pacjenta i po prostu wyjmuje kłopotliwy ząb lub  jego pozostałość.
  • Dłutowanie – zabiegu tego najczęściej wymagają zatrzymane ósemki. Jest to czasami zabieg skomplikowany, zajmujący zdecydowanie więcej czasu niż ekstrakcja – wykonujemy go zawsze uprzednio planując. Dłutowanie wymaga nacięcia dziąsła, czasami usunięcia kości zasłaniającej ząb, a następnie wyłuszczenie zęba. Niezbędna jest osłona antybiotykowa.
  • Hemisekcja - Radyktomia – są to zabiegi wykonywane na zębach wielokorzeniowych, gdy jest możliwość uratowania części zęba. Odcinamy wtedy i usuwamy jedynie zniszczony korzeń, którego nie można już uratować, a zdrowa część zęba pozostaje na miejscu.
  • Resekcja– czyli usunięcie wierzchołka korzenia zęba i wyłuszczenie tkanek zmienionych zapalne w okolicach wierzchołka zęba. Zabieg można wykonać gdy zmiany nie przekraczają 1/3 długości korzenia . Często jest to jedyny zabieg, który może uratować ząb. Wykonujemy go w osłonie antybiotykowej. Nie jest bolesny.