Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/stronainternetow/domains/all-dent.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2722 Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/stronainternetow/domains/all-dent.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2726 Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/stronainternetow/domains/all-dent.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3624 Stomatologia Zachowawcza: Lakowanie Skaling Piaskowanie Zębów

Usuwanie Kamienia - Skaling - Piaskowanie - Polerowanie
Fluoryzacja - Lakowanie


Stomatologia Zachowawcza dzięki rozwiniętej i starannie prowadzonej profilaktyce pomaga naszym pacjentom cieszyć się jak najdłużej pięknymi i zdrowymi zębami poprzez:
 • porady z zakresu higieny jamy ustnej (wybór i dokładne wyjaśnienie odpowiedniej dla pacjenta metody szczotkowania),
 • indywidualny dobór akcesoriów (szczoteczki do mycia zębów, pasty, płukanki, nici dentystycznych, irygatora),
 • profesjonalne zabiegi profilaktyczne:
  • Fluoryzacja – metoda lakierowania fluorkowego zapewnia redukcję próchnicy do 40%. Stężenie fluoru jest zdecydowanie wyższe w porównaniu z ogólnodostępnymi produktami, które pacjent może kupić w sklepie. Fluoryzacja jest bardzo skuteczna u dzieci (zarówno w przypadku zębów mlecznych, jak i stałych), jak również u dorosłych po uprzednim profesjonalnym oczyszczeniu zębów.
  • Lakowanie – jest to wypełnianie bruzd i zagłębień  w zębach mlecznych i stałych specjalnym lakiem szczelinowym. Używane przez nas wysokogatunkowe laki utrudniają zaleganie resztek pokarmowych w miejscach gdzie najczęściej rozpoczyna się próchnica, a równocześnie wzmacniają zęby od wewnątrz. Uwalniają one duże ilości fluoru w głąb zęba – w szczególności w ciągu pierwszego roku. Lakowanie jest szczególnie polecane w zębach zdrowych z dużym ryzykiem zaistnienia próchnicy.
  • Usuwanie Kamienia – jest to usunięcie kamienia nazębnego, płytki nazębnej oraz osadów. Po indywidualnej ocenie potrzeb pacjenta lekarz stomatolog decyduje o wyborze jednej z dostępnych metod:
   • Skaling – usuwanie kamienia nazębnego przy użyciu ultradźwięków. Zabieg przeprowadzamy przy użyciu sprawdzonego na rynku, niezawodnego skalera EMS. Przy nadwrażliwych zębach lub odsłoniętych szyjkach zębowych, pacjent może czasami odczuwać dyskomfort – wtedy proponujemy znieczulenie. Każdy skaling powinien być zakończony wypolerowaniem powierzchni zębów, by utrudnić ponowne osadzanie się kamienia nazębnego.
   • Piaskowanie–usunięcie z powierzchni zębów, przestrzeni międzyzębowych i innych trudnodostępnych miejsc osadów nazębnych oraz powierzchownych przebarwień. Wykorzystujemy do tego piaskarkę EMS, która strumieniem powietrza, wody i piasku pod ciśnieniem pomaga osiągnąć efekt idealnie czystych zębów. Piaski są w różnych smakach – większość naszych pacjentów preferuje smak czarnej porzeczki i cytryny.
   • Polerowanie– wygładzanie powierzchni zęba pozbawionej kamienia. Używamy do tego szczoteczki nakładanej na kątnicę oraz profesjonalnej pasty polerującej, która jednocześnie zmniejsza nadwrażliwość zębów poprzez wbudowanie w nie fluoru w trakcie polerowania.