Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/stronainternetow/domains/all-dent.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2722 Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/stronainternetow/domains/all-dent.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2726 Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/stronainternetow/domains/all-dent.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3624 Stomatolog Dziecięcy Piaseczno |ALL-DENT Stomatologia Dziecięca

Stomatolog Dziecięcy - Piaseczno


Stomatolog Dziecięcy w Klinice Stomatologicznej ALL-DENT Piaseczno ma bogate doświadczenie w Stomatologii Dziecięcej i dlatego bardzo chętnie leczymy małych pacjentów już od najmłodszych lat - Staramy się zachęcić, a jednocześnie przyzwyczaić dzieci do wizyt u stomatologa. Dzielne maluchy po odbytej wizycie zawsze otrzymują symboliczne nagrody - drobne upominki lub zabawki. Często w trakcie wizyty włączamy ulubione bajki na monitorze zamontowanym przy fotelu. Odciąga to uwagę małego pacjenta od nie zawsze przyjemnych zabiegów. Oczywiście gdy lekarz uzna, że zabieg może być bolesny zastosuje również odpowiednio dobrane znieczulenie.

Wizyty Adaptacyjne – są to wizyty na których staramy się  zaznajomić małego pacjenta z gabinetem, ponieważ jest to często jego pierwsze spotkanie z dentystą, które czasami zapada w pamięci na bardzo długo. Bardzo się staramy, żeby nie przestraszyć małego pacjenta – często na tych wizytach nie robimy nic poza zaznajomieniem dziecka z gabinetem i ewentualnym przeglądem.

Stomatologia Dziecięca


Leczenie próchnicy zębów mlecznych – jest to bardzo ważne nie tylko dla zębów, ale również dla całego organizmu dziecka. Zęby mleczne powinny utrzymać się do okresu wymiany na zęby stałe, by zapewnić ich dobrą kondycję i prawidłowe wyżynanie. W trakcie leczenia często zakładamy dzieciom „kolorowe plomby” Twinky Star – kolor dzieci wybierają same.

Lakowanie – jest to wypełnianie bruzd i zagłębień  w zębach mlecznych i stałych specjalnym lakiem szczelinowym. Używane przez nas wysokogatunkowe laki utrudniają zaleganie resztek pokarmowych w miejscach gdzie najczęściej rozpoczyna się próchnica, a równocześnie wzmacniają zęby od wewnątrz. Uwalniają one duże ilości fluoru w głąb zęba – w szczególności w ciągu pierwszego roku. Lakowanie jest szczególnie polecane w zębach zdrowych z dużym ryzykiem zaistnienia próchnicy.

Lakierowanie – fluoryzacja - metoda lakierowania fluorkowego zapewnia redukcję próchnicy do 40%. Stężenie fluoru jest zdecydowanie wyższe w porównaniu z ogólnodostępnymi produktami, które pacjent może kupić w sklepie. Fluoryzacja jest bardzo skuteczna u dzieci (zarówno w przypadku zębów mlecznych, jak i stałych), jak również u dorosłych po uprzednim profesjonalnym oczyszczeniu zębów.

Leczenie młodych zębów stałych – zęby stałe pojawiają się już w 5-6 roku życia i wymagają szczególnej troski. W tym wieku mogą się już pojawić szóstki stałe, które rodzice czasami potrafią przeoczyć, gdyż są schowane na końcach łuków zębowych. Dzieciom ciężko je szczotkować, a zaraz po wyrżnięciu mogą łatwo ulec próchnicy. Dlatego wizyty kontrolne są kluczowe i nie powinny być rzadsze niż co 4 miesiące – w All-Dencie takie wizyty są oczywiście gratisowe. Młode zęby stałe leczymy ze szczególną troską, zakładając profesjonalne podkłady wzmacniające i wypełnienia o dużej estetyce.

Leczenie Ortodontyczne  – więcej tutaj: Ortodoncja

Klinika Stomatologiczna ALL-DENT szczególnie dba o bezpieczeństwo i komfort naszych najmłodszych pacjentów - Dlatego zakupiliśmy i stosujemy najnowocześniejszy, bezbolesny system komputerowego znieczulenia SleeperOne - renomowanej francuskiej firmy Dental Hi Tec.

Wizyta w gabinecie stomatologicznym ,często kojarzy się z bólem .Jest to istotny problem w przypadku leczenia zębów. Dlatego w celu zapewnienia pacjentom maksymalnego komfortu wykorzystujemy SleeperOne - najnowocześniejszy komputerowy system znieczulający,gdzie środek znieczulający jest podawany bezboleśnie.Wykonuje się nim wszystkie typy znieczuleń w sposób bardzo precyzyjny. Dzięki temu sam proces jest krótki i bezstresowy. Przyczyną bólu przy aplikacji znieczulenia tradycyjnego strzykawką jest rozpieranie tkanek- płyn znieczulający jest wtłaczany pod ciśnieniem co ,,rozpycha,, tkanki i jest odczuwane jako ból o różnym natężeniu.

SleeperOne działa zupełnie inaczej. Płyn jest aplikowany z prędkością fizjologiczną , tzn. taką która pozwala tkankom na bieżąco wchłaniać dostarczony płyn - nie tworzy się wysokie ciśnienie, dlatego nie ma przykrego odczucia rozpierania w dziąśle. Komputer cały czas kontroluje, czy tempo aplikacji jest właściwe. Polecany szczególnie do wykonywania znieczuleń u dzieci i osób wrażliwych na ból, oraz odczuwających lęk przed strzykawką.